coolpicv2-00

Фото на денот: Пријатели

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/coolpicv2-00.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

garden-igloo-geodesic-dome-5

Игло во вашата градина

Игло за во градина е продукт на истоимената берлинска компанија „Garden Igloo“, и претставува повеќенаменска геодетска купола која одлично изгледа како додаток во големите и пространи дворишта. Станува збор за идеално Continue reading

fairy-tale-viking-architecture-norway-3__880

Норвешка архитектура која се „претопува“ во природата

Помислете на Норвешка, и веднаш на ум ви доаѓаат магичните фјордови, водопади, светли жители и викинзи – но не и спектакуларната архитектура.

unseensidetheaters8-900x710

Од другата страна штиците што живот значат

Германскиот фотограф Клаус Фрам во неговата серија фотографии насловена „Bühnenwerk“ направена помеѓу 2010 и 2012 година, одлучи да одбере уникатна перспектива на празните театри ширум светот.

PicMonkey Collage

Кремасто задоволство: Вкусен мус од ананас и ванила

Во овие се потопли денови, на нашиот организам му е потребно освежување. А како подобро да се освежите ако не со фантастичен десерт? Ви го претставуваме кремастото задоволство – мус Continue reading