beach_library (1)

Бесплатна библиотека на плажа во Дојран

Вљубениците во пишаниот збор од 15-ти јули ќе можат бесплатно да читаат додека се на градската плажа во Дојран и на располагање ќе им бидат голем број книжевни наслови.

c19931276de9b230e92d911b3f19b6c8

Фото на денот: Маѓепсана шума

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/c19931276de9b230e92d911b3f19b6c8.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

u3tZTKl

10 причини за да го посетите Дојран

Дојран е е историски град во југоисточниот дел на Република Македонија на брегот на Дојранското Езеро, којшто бил разурнат во Првата светска војна кога броел дури 18 000 жители.

maxresdefault (1)

HD тизерот за „Suicide Squad“ предизвикува морници

„Suicide Squad“, филмот на „DC Comics“ и „Warner Bros“, е едно од најочекуваните филмски остварувања за наредната година.

baby-girl-glasses-first-time-sees-family-piper-jessica-sinclair-coverimage

Бебе за прв пат јасно ги гледа родителите и реакцијата е бесценета

Ова мало девојче од Синсинати кое се вика Пајпер неодамна го доби својот прв пар очила и видеото со нејзината реакција како за прв пат јасно го гледа семејството стана Continue reading

woman-eating-apple(2)

Диета со јаболка – 1кг помалку за една седмица

Јаболката секогаш може да ги најдете на пазарите, не се скапи, многу се здрави и притоа се богати со влакна што ги прави идеални за борбата против вишокот килограми.