mUV3y0O

Смешна и ексцентрична машка мода од седумдесеттите

Во врвот на својата слава, оваа колекција на чудна и ексцентрична облека од 1970-тите била навистина модерна. 

podocnjaci

4 трикови кои ќе ви помогнат во борбата против подочниците

Многу жени, а се почесто и мажи, мака мачат со темни и пропаднати подочници кои понекогаш не можат да ги сокријат ни сите богатства на козметичката индустрија.

nutella-pops-672x372

Разладете се на највкусниот можен начин – со Нутела сладолед!

Дали има нешто подобро од Нутела? Да, а тоа е ледена Нутела со банана. Можеби и не е најидеалниот избор за храна во пресрет на летните одмори, меѓутоа, е сладок Continue reading