smart-superhero-bookends-artori-design-israel-6

Суперхерои кои ги чуваат вашите книги

Креативниот тим на израелското дизајнерско студио „Artori Design“, создаде интересна колекција на „потпори“ за книги за сите љубители на суперхероите и пишаниот збор.

cover-1000x500

Hollyfood: Кулинарски композиции од популарните филмови и серии

Поранешниот инженер и дизајнер на видео игри Никола Кнепер пред една година одлучи да престане со неговата стара кариера и да заплива во фотографските води, каде што тој беше главно инспириран Continue reading

gjhh

16 фотографии кои покажуваат дека Исланд е магично место

Кога ќе го посетите Исланд за прв пат ќе биде воодушевени од прекрасните пејзажи и природните убавини на овој магичен остров.

Frida-Kahlo-Wardrobe-in-La-Casa-Azul

Најубавите цитати на легендарната Фрида Кало

Кога трагедијата кај една жена ќе создаде уметница и кога целата болка ќе се пренесе на платно тогаш е можно да се влезе во еден сосема нов свет.

body-painting-uv-light-bodyscapes-john-poppleton-coverimage

Уметност на тело која ги осветлува ноќите

Џон Поплтон е уметник кој отсекогаш бил фасциниран од темнината и убавината на човечкото тело, од светот околу него и можноста да се соедини сето ова преку уметноста.

cover-1000x500

Урнебесни казни во руската војска

Овие смешни фотографии прикажуваат што се случува во руската војска кога војниците нема да ги извршат наредбите како што треба или кога ќе прекршат некои правила.

PicMonkey Collage

Миранда Кер заведува во најновата фотосесија

И покрај тоа што веќе не е дел од тимот „ангели“ на Victoria’s Secret, Миранда Кер и понатаму останува да го носи епитетот на „супермодел“.

MTMxNDcxOTM2MzQ4ODY2NTcw

Кралски дом покрај брегот Амалфи кој можете да го изнајмите

Постојат огромен број на лоши понуди на AirBnb, но постојат и онакви кои го одземаат здивот со својата уникатна убавина.