PicMonkey Collage

Најбесните танц-чекори кои ги научивме од македонската естрада

Македонските изведувачи не само што знаат да изненадат со ултра лоши песни, тие знаат да уфрлат и бесни танцови, на кои човек не може да им остане рамнодушен.

429d0fd5a62a58519b32a0396c2767cb

Фото на денот: Мирно огледало

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/429d0fd5a62a58519b32a0396c2767cb.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

26

15 фантастични фотографии од годинашниот National Geographic Traveler натпревар

27-то издание на фотографскиот натпревар National Geographic Traveler започна со собирање на апликации на 7 април, а го затвори пријавувањето на 30 јуни, 2015 година.

MTMxNDI1NDI2NDE2MzQ3Nzc5

Изнајмете си остров за 2000 долари

Постои компанија наречена „Erika’s Marine Services“, агенција за јахти и консиерж во Свети Винцент и Гренадини, земја која е веднаш до Св. Луција и Барбадос.  

honeyroastpeaches-13-gZWFbUgYYD7zFC8QT6zzrh

Ароматични запечени праски со сладолед од ванила

Ако сакате рецепт кој се приготвува брзо, лесно, а притоа претставува вистинска рапсодија на вкусови тогаш дефинитивно треба да ги пробате овие запечени праски со мед и сладолед.