DIY-flower-pots

14 прекрасни проекти за саксии кои ќе внесат живот во вашиот дом

Не постои ништо што сакаме повеќе отколку да седиме на балконот, уживајќи во свежиот мирис на дожд опкружени со зеленило и живот.

AD-Live-On-The-Edge-With-OPAs-Casa-Brutale-1-1024x749

Би можеле ли да живеете во ваква куќа?

Лоцирана на самиот раб на високите карпи над Егејското Море, оваа неверојатна куќа која претставува проект на OPA (Open Platform for Architecture), нуди неверојатно искуство.

1401x788-Screen-Shot-2015-06-23-at-9.30.32-AM

Кога ќе се соединат Сет Мекфарлен и Џими Фалон

И покрај фактот што Џими Фалон е една од личностите кои во минатото биле исмеани во „Family Guy“ (како и половина Холивуд), сепак, тоа не е проблем за познатиот водител да Continue reading

PvfrFVZ

22 познати дела на Бенкси кои мора да ги погледнете

Култен херој, еден од најславните уметници на својата генерација, некои ги сметаат неговите дела за вандализам, а други пак за генијални  – добредојдовте во светот на Бенкси.

women beach miranda kerr sand bracelets swimsuits 1920x1200 wallpaper_www_wallfox_net_80

Најпопуларни модели на костими за капење за оваа сезона

Летен распуст, годишен одмор, сите со нетрпение чекаат да избегаат од градот и да заминат на некоја плажа, покрај море, да ги закопаат стапалата во топлиот песок читајќи некоја одлична Continue reading

zebra-cake52

Пругасто задоволство – рецепт за зебра колач

Обожаваме слатки кои изгледаат навистина интересно и во исто време се неверојатно вкусни. Токму таков е рецептот кој ви го прикажуваме денеска за таканаречениот – зебра колач.