123

Интересни факти за машкиот полов орган

По многу спроведени истражувања научниците добиле најразлични сознанија, а едни од најинтересните се податоците поврзани со машкиот полов орган.

Misty_Copeland_otvorna

Американскиот балетски театар ја менува историјата

Во 75-годишната историја на американскиот балет никогаш не се случило на местото на примабалерина да се најде Афроамериканка,

john-snow-1000x500

Кога Николас Кејџ ги игра сите ликови на „Игра на престоли“

Не грижете се, популарниот глумец нема да ја „украде“ вашата омилена серија, станува збор за уштре една вирална појава на интернет.

078decebce10d89d_Chocolate_Bar_HERO_xxxlarge(1)

Вкусно и брзо – домашно чоколадо со јаткасти плодови и суво овошје

Доколку одлучивте да се храните поздраво, но сепка имате потреба за нешто слатко не грижете се