Unusual--Strange-Photographs-Of-Leonardo-DiCaprio-From-1995

Необични и бизарни фотографии од Леонардо ди Каприо од 1995 година

Леонардо ди Каприо е еден од најпрепознатливите и високо почитувани актери во Холивуд и за него навистина не е  потребен вовед. 

roadtripswiss5-640x426

Пат низ планинските предели на Швајцарија

После неверојатното искуство при патувањето ширум Америка, францускиот фотограф Сиди-Омар Алами, одлучи да се впушти во уште една неверојатна авантура, овој пат истражувајќи ја Швајцарија.

PicMonkey Collage

25 неверојатни работи кои можете да ги направите со балони

Балоните се навистина забавни предмети. Со нив можеме да си играме, да украсуваме, а според галеријата подолу, можеме и во потполност да ги развиеме нашите креативни вештини со нив.

caten-007__880GLGL-1000x500

10 животни лекции на кои нè учат мачките

Дали имате мачка? Дали можеби сакате да станете сопственик на ова крзнено милениче, но уште не сте сигурни дали во тој поглед ќе добиете доволно или барем онолку колку што Continue reading

???????????????

Дваесет и две вечери и седум караници ве делат од сериозна врска

За страсната романса да прерасне во сериозна љубовна врска, неопходно е да “преживеете” седум кавги, да потрошите доста пари, да ви се допаѓа половина од семејството и пријателите на вашата Continue reading

PicMonkey Collage

Запознајте го Доналд – талентираниот бездомник

Доналд Гоулд, 51-годишен бездомник од Сарасота, Флорида, неодамна се претвори во вистинска интернет сезнација откако беше снимен како свири на пијаното поставено пред музичката продавница Sarasota Keys, на кое може Continue reading