10809751_1587084584901007_793244547_n

Фото на денот: Ноќ во дивината

Матерхорн — врв на Пенинските Алпи. Лежи на границата помеѓу Швајцарија и Италија. Висок е 4.478 метри и е еден од највисоките врвови на Алпите.  Continue reading

iphone7-540x320

Apple почна со производство на новиот iPhone

Американската компанија „Епл“ почна со производство на следната генерација на АјФон мобилни телефони, што ќе го носи името АјФон 6С или АјФон 7.

PicMonkey Collage

10-те најубави села во Македонија

Тежнеејќи да ги посетиме земјите во кои не сме биле до сега, забораваме на убавините кои можат да се пронајдат толку блиску до нас.

AD-Worlds-Scariest-Waterslides-1

22 најкул водени тобогани ширум светот

Во текот на летните одмори, без разлика на тоа каде сте заминале, некаде во вашата близина се наоѓа тобоган кој ве повикува да се спуштите по него.

majice(1)

Направете бохо маичка – идеална за лето и музички фестивали

Сега кога летото веќе пристигна веројатно размислувате како да се разладите, па многу гардероба не ви паѓа на памет.

PicMonkey Collage(745)

Ледено освежување готово за 10 минути: Смрзнат јогурт од банана и путер од кикирики

Доколку ви здосадија класичните вкусови на сладоледи и овошни јогурти, ви предлагаме да си направите ваша варијанта на ова летно освежување.