PicMonkey Collage

Мињони претворени во модни икони

Тимот на познатиот магазин „Stylight“, креираше забавна серија илустрации во која во главниот фокус се познатите Мињони, креирани од „Illumination studios“, претворајќи ги во најпознатите модни икони на денешницата.

527418410_1280x720

Магично видео од ноќно сурфање

Ова видео е навистина неверојатно. Самиот факт што претставува комбинација од талентирани сниматели, едни од најдобрите сурфери во светот и фантастични светла, навестува чиста магија.

978f66046d01846b929fba88000cefe9

Фото на денот: Будењето на Тоскана

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/978f66046d01846b929fba88000cefe9.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

Moon-blue-14273818-900-675

Вечерва ќе има Сина месечина: Што ја прави толку посебна?

Денеска на небото нé очекува настан кој се случува многу ретко – Сина месечина. Ако излезете надвор вечерва, ќе видите полна, светла месечина.

Highgrove House, April 28th 2010

Тајната градина на малиот принц Џорџ

Иако неодамна се пожали дека не го гледа неговиот внук Џорџ колку што тој би сакал, сепак, тоа не го спречи принцот Чарлс да ги претвори неговите раскошни градини во Continue reading

Cecil_the_Lion_King-wcth10

10 величенствени фотографии од лавот Сесил – вистинскиот крал на животните

Веројатно ја слушнавте тажната приказна за легендарниот Кралот Лав Сесил, најголемата атракција во Националниот парк Хванге во Зимбабве, кој беше убиен овој месец поради незаконското ловење.

Man sitting at home

7 вистински причини поради кои жените ги одбиваат мажите

Сигурно досега некогаш ви се случило да ве одбие некоја девојка која ви се допаѓала, па фразите како „имам момче“, „не сакам да го уништам нашето пријателство“ и „не ни Continue reading

The-Big-Foot-at-Batu-Bolong-Temple

Прекрасните пејзажи на Денпасар, Бали

Ако ги затворите очите и замислите како изгледа Бали сигурно ќе го видите точно тоа што фотографот Бертони Сисванто го доловил со својот фотоапарат.

the-worlds-worst-tattoos-ever

28 неверојатно ужасни тетоважи од кои ќе ве болат очите

Оваа компилација ги кобинира 28-те најужасни тетоважи кои некогаш сте ги виделе, со најразлични печатни грешки, шокантни уметнички дела (ако може да се наречат така) и многу погрешни избори.