brain-food

Видови храна кои ја подобруваат работата на мозокот

Како и сите органи, така и мозокот постојано има потреба од храна. Но, не сите видови храна се подеднакво добри за најважниот орган.

Fab-You-Bliss-Amy-Jordan-Photography-Breakfast-In-Bed-Proposal-06

11 работи кои секоја жена во врска ги заслужува

Никој не е совршен, но, секоја жена заслужува маж кој ќе го цени нејзиното присуство и ќе направи да се чувствува сакана и посебна.

460789-disney-mermaid-princess

Животот е поубав таму доле во океанот, земете ги за пример дизниeвите принцези

Верувам дека секое девојче кое барем еднаш го гледало цртанот „Малата Сирена“ сонувало за тоа колку би било убавo едноставно да отиде во водата и да се претвори во сирена.

ShakespeareCoParis

Shakespeare and Company – прекрасната книжарница лоцирана во срцето на Париз

Shakespeare and Company, прекрасна книжарница сместена во самото срце на Париз, прогласена за една од 10 те најубави книжарници во светот.

vremenska-prognoza1

Зошто временската прогноза за Мексико стана популарна?

Времето во Мексико е навистина убаво, но тоа не е причината поради која временската прогноза за оваа земја деновиве се претвори во вирален хит.

AD-World-Changes-Before-After-3

Комични илустрации кои покажуваат дека светот се смени на полошо

Иако денес имаме навистина поголем комфорт во однос на оној од пред 10 или 15 години, поголеми екрани на телевизорите, брзи компјутери и тенки и паметни телефони, сепак, се чини Continue reading

borabora

20 фотографии кои ќе ви докажат дека Бора Бора е рајот на земјата

Бисер на Тихиот Океан, место кое е најблиску до рајот на Земјата, остров од соништата – тоа се епитетите со кои луѓето го опишувале островот Бора Бора.

zlaten-dab-reklama

„Златен Даб“ им одржа маркетинг лекција на македонските компании

Со интересна и духовита приказна во стилот на актуелната серија Game of Thrones, маркетинг тимот на пиварата Златен Даб создаде рекламно видео кое за само два дена успеа да крене Continue reading

11667309_1619482955002939_8947783258389700844_n

Фото на денот: Поздрав од Маврово

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/06/11667309_1619482955002939_8947783258389700844_n.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]