PicMonkey Collage

Прекрасен марокански хостел кој мами со својата уникатност и ниска цена

Се сеќавате на магичното сино мароканско градче Чевчаен, за кое пишувавме пред некој ден?

organsonchips-1000x500-1000x500

Чип кој имитира човечки органи би можел да спречи тестирања врз животните

Годинашниот добитник на наградата за Дизајн на годината од Лондонскиот музеј за дизајн е новиот изум „Organs-on-Chips“ кој би можел да доведе до револуционерни промени во нашите животи.

ybJrDA0

Фото на денот: Сакајќи да спречат геј-парада, создадоа виножито

Иако 13 години по ред геј-парадата се одржуваше мирно во Истамбул, вчера беше прекината од полицијата… Continue reading

brain-food

Видови храна кои ја подобруваат работата на мозокот

Како и сите органи, така и мозокот постојано има потреба од храна. Но, не сите видови храна се подеднакво добри за најважниот орган.

Fab-You-Bliss-Amy-Jordan-Photography-Breakfast-In-Bed-Proposal-06

11 работи кои секоја жена во врска ги заслужува

Никој не е совршен, но, секоја жена заслужува маж кој ќе го цени нејзиното присуство и ќе направи да се чувствува сакана и посебна.

460789-disney-mermaid-princess

Животот е поубав таму доле во океанот, земете ги за пример дизниeвите принцези

Верувам дека секое девојче кое барем еднаш го гледало цртанот „Малата Сирена“ сонувало за тоа колку би било убавo едноставно да отиде во водата и да се претвори во сирена.