zlaten-dab-reklama

„Златен Даб“ им одржа маркетинг лекција на македонските компании

Со интересна и духовита приказна во стилот на актуелната серија Game of Thrones, маркетинг тимот на пиварата Златен Даб создаде рекламно видео кое за само два дена успеа да крене Continue reading

11667309_1619482955002939_8947783258389700844_n

Фото на денот: Поздрав од Маврово

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/06/11667309_1619482955002939_8947783258389700844_n.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

cute-succulent-planters-ceramic-stoneware-priscilla-ramos-cumbachic-7__880

Уникантни саксии со животински дизајн за позелен дом

Овие мали и симпатични керамички саксии дизајнирани од страна на Присила Рамос од Сао Паоло, Бразил, се прекрасен начин да го направите вашиот дом симпатично и зелено место.

cross-stitching-tattoos-eva-krbdk-daft-art-turkey-1

Импресивни тетоважи кои наликуваат на шеми за плетење

Се сеќавате ли на оние шеми за плетење кои ги негуваа нашите баби? Многумина не би успеале да ги замислат во некаква поинаква функција, но тоа не е случај и Continue reading

blue-streets-of-chefchaouen-morocco-2

Бескрајно синило во мароканскиот град Чевчаен

Чевчаен е мал град кој се протега во северниот дел на Мароко, со богата историја, прекрасна природа и неверојатна архитектура, по која е и всушност најпознат.

terminator-terminator-297645_1280_1024

„I’ll be bacк“ Терминатор се врати!

Македонското студио за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х, учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на петтото продолжение на легендарниот Терминатор (Terminator Genisys), и овојпат со Арнолд Шварценегер.

lip-art-laura-jenkinson-part-2-1311-1000x500

Необични места за цртани јунаци

Лондонската уметница Лора Џенкинсон за кратко време постигна неверојатен успех кој може да се измери со големиот број следбеници на социјалните мрежи.

picmonkey-collage45-1000x500

Неверојатно реалистични скулптури на познати личности

Казухиро Тсуџи е современ уметник од Лос Анџелес кој специјализира во хиперреализмот и овој пат го посвети неговиот извонреден талент на реални скулптури на познати личности.

????????

Намирници кои ќе ви помогнат полесно да се расоните

Доколку имате проблеми со будењето наутро и никаков аларм не може да ве стане од креветот, а освестувањето ви претставува особено голем проблем време е да пробате некои од овие Continue reading