street-art-paint-rolling-milan-itlay-by-cosimo-cheone-caiffa

Фото на денот: „Тркалајќи“ се по улиците

Уличниот уметник Cosimo „Cheone“ Caiffa, тукушто го заврши овој фантастичен мурал во Милано, Италија, кој од ѕидот директно продолжува на улицата во облик на пешачки премин. Continue reading

61038073-wc-skoljka-toaletni-papir-guliverthinkstock

Домашен спреј кој ќе се справи со непријатните мириси во тоалетот

Најголемиот виновник за ширењето на непријатните мириси во бањата е најчесто тоалетната школка, поради што често вложуваме повеќе пари за средства за хигиена од планираните.

10-Funny-Illustrations-That-Will-Diagnose-Your-Relationship

10 смешни илустрации кои ќе ви ја дијагнозираат врската

Имате проблеми во врската? Комичарката Холи Волш ќе ви помогне со нејзините чисто научни податоци за тоа што велат позициите на спење со партнерот за природата на вашата врска.

hm-za-lipanj-2015-6-599x400

H&M каталог за лето 2015

Модниот бренд H&M го подготви новиот каталог за месец јуни 2015. Во каталогот можат да се пронајдат голем број на лесни и лежерни парчиња облека, удобни за топлите и жешки Continue reading

humanvisionfigure7

Тест за очи: Проверете колку добро ги распознавате боите

Дали некогаш ви се случило со некој ваш познаник да се расправате околу тоа каква нијанса е бојата во која гледате?

maxresdefault

Едноставни совети за фотографија при патување за поуникатни спомени

Веруваме дека повеќето од вас при патувањата ги прават истите оние досадни фотографии како и сите други туристи.