PicMonkey Collage

Фустани исполнети со згради, дрвја и облаци

Шамек Блуви, архитект и моден илустратор со седиште во Аман, Јордан, создава прекрасни хартиени исечоци во кои женските фустани изгледаат токму како работите пред кои се поставени.

bicycle-turn-signal-digital-projector-cyclee-elnur-babayev-1

Уред кој проектира сообраќајни знаци на грбот на велосипедистите

Монтиран уред кој проектира симболи на грбовите на велосипедистите може наскоро да стане составен дел од опремата за точаци.

MTMxMTA0MzQ3ODE0NjYzNDQy

Оваа бајковита куќарка на дрво можете да ја изнајмите на AirBnb

Лоцирана во Атланта, Џорџија, оваа магична куќарка на дрво нуди неверојатно романтично искуство кое повеќе наликува на бегство од реалноста отколку на обична детска куќарка.

PicMonkey Collage(13)

Направете оригинална табуретка со помош на коноп и автомобилска гума

Кој вели дека треба да одвоите мало богатство за да добиете уникатно парче мебел!

Untitled

10-те песни што не требаше да и се случат на Македонија

Македонија е мала земја, која во себе крие огромен број на талентирани музичари. И покрај тоа што некогаш средствата претставуваат проблем, сепак, најупорните секогаш наоѓаат начини да излезат на крај.

students-invent-condom-changes-color-sti-std-steye-teen-tech-1

Кондоми ја менуваат бојата при сексуално преносливи инфекции

Фактот дека некој се сетил да креира презервативи кои можат да откријат сексуално преносливи болести е импресивен сам по себе, меѓутоа, фактот дека станува збор за 13 и 14 годишни Continue reading

MTMxMTAwNzAyOTk4MTA4NjM4

Удобно катче среде пустина во Калифорнија

Тешко е да не ви се допадне овој дом кој се наоѓа во средината на пустината во Калифорнија, а беше развиен од страна на дизајнерската компанија „Imbue Design“.