maxresdefault

Погледнете го трејлерот за последниот филм на Робин Вилијамс „Boulevard“

Станува збор за последниот филм на починатиот Робин Вилијамс за кој до неодамна не се знаеше дали воопшто некогаш ќе се прикаже.

the-joker-the-dark-knight-5831

17 мудри филмски реплики кои вреди да се применат во животот

Низ годините, беа направени безброј филмови. Сепак, малку од нив оставија трага и нешто по што вредеше да бидат запомнети.

MTMxMDc4MjIzNDA3ODY5OTIy

Instagram-от на Наташа Поли предизвикува завист и љубомора

Рускиот супермодел Наташа Поли живее живот „на висока нога“ кој дефинитивно многумина би сакале да го имаат. Таа има беспрекорен стил, сака се што е скапо, често патува и згора Continue reading

MTMxMDc3NjEzNTIyMjk1MjYy

Ова ретро „Porsche 911“ од 73-та е љубов на прв поглед

Ова прекрасно „Porsche 911S 2.4-Litre Coupé“, произведено во 1973 година, е автомобилско парче уметност кое било користено од почитуваниот Ричард Хамилтон, кој за многумина претставува „татко на поп-уметноста“.

MTMxMDg2MzYyNjM5MDg0MTYz

Фотографии кои во целост го доловуваат духот на Мајами

Живописниот и електричен град Мајами, е една од дестинациите кои секој човек кој има можност треба да ги посети.

maxresdefault (2)

Возбудливо „бркање“ водопади со кајак

Дејн Џексон објави генијално видео од неговите кајакарски искуства снимени во Веракруз, Мексико. Носејќи ја Go-Pro камерата прикачена на неговата глава, две и пол минутниот клип создава чувство дека го гледате Continue reading

11350424_971556066211982_2003872531118494401_n

Во недела: „Со велосипед на пат низ целиот град“

Во недела (28.06.2015 година), со почеток во 09:00ч пред „Порта Македонија“ ќе се одржи завршниот настан на проектот „Со велосипед на пат низ целиот град“, кој АМСМ го иницираше во Continue reading

room-with-a-view-chris-burkard

Фото на денот: Соба со прекрасен поглед

Во овој неверојатен шаторски поглед, го гледаме познатиот водопад Skógafoss во Исланд. Автор на фотографијата е Крис Бакард, човекот кој денес претстаува еден од најпознатите фотографи кои црпат инспирација од своите авантури и патувања. Continue reading

picmonkey-collage21-1000x500

Чизкејк сладолед на стапче

Овој рецепт претставува сон на сите љубители на сладолед и популарната американска пита. Кремастата текстура и овошниот вкус создаваат совршен десерт за летните денови.