moviedirectorshouses0-640x452

Замислени куќарки на познатите режисери

Илустраторот Федерико Бабина, создаде креативна и забавна колекција постери едноставно именувана „Archidirector“.

semi-trailer-display-video-screen-live-feed-safety-truck-samsung-1

Камиони кои се грижат за безбедност во сообраќајот

Големите камиони можат да претставуваат и опасни и стресни возила кога се наоѓаат пред вас на пaтот, а вие се обидувате да ги поминете.

Kuramathi-37

Одморалиште на Малдивите кое покажува дека рајот навистина постои

Лоциран на егзотичниот остров Kuramathi на Малдивите, луксузното одморалиште „Kuramathi Island Resort“ нуди магични пејзажи со хоризонтот на Индискиот Океан.

Фото на денот: Хармонијата на Јапонија

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/06/755e9ce37a6b6f5a9f3c24faf3ff671c.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

bedheadhair2

5 некогаш неприфатливи трендови за убавината кои станаа „must-have“

Трендовите се менуваат од година во година – како на модната сцена така и на сцената на шминкањето, фирзурите – генерално убавината. Некогаш популарни, а потоа заборавени трендови повторно се Continue reading