n17721-650x325

Домашен пијалок од три состојки ќе ви помогне во борбата со килограмите

Да се истакнуваат придобивкитe од зелениот чај не е никогаш доволно.

hobbes-stuffed-animal-lost-airport-tampa-international-owen-lake-coverimage-1000x500

Авантурите на една изгубена детска играчка

Шестгодишното момче Овен Лејк ја изгубил својата плишана играчка, тигарот Хобс на аеродромот во Тампа, Флорида каде што се качил на летот за Хјустон.

maxresdefault (1)

Претворете ја кутијата за млеко во футрола за мобилен телефон

Овој интересен направи сам проект е навистина едноставен, и се на се ќе ви одземе најмногу еден час.

PicMonkey Collage

Декорации во џамиите кои претставуваат врв во исламската архитектура

Повеќето верски објекти најчесто наликуваат едни на други, со сличен концепт, декор и карактеристики. Меѓутоа, исклучоци има многу, а меѓу нив се и џамиите селектирани во галеријата подолу.

mauve15

Како би изгледал потенцијалниот туризам на Марс

Постојано прашувајќи се како би било да откриеме сосема нов и различен свет, парискиот фотограф Џулиен Мов создаде интересна серија фотографии „Greetings from Mars“

enhanced-buzz-wide-15081-1403038227-32

14 причини за да ја посетите Малта

Триста дена на сонце, кристално чисти медитерански води, седум илјади години историја, богата со традиции, енергичен ноќен живот и интересни рурални села – Добредојдовте во Малта!