surfnorway1-640x384

Сурферска сезона во норвешкото студенило

Норвешкиот директор на фотографија, Макс Ларисон, ги следеше овие двајца страстни сурфери, Тимоти Лејт и Алесандро Пиу, за време на сезоната во северна Норвешка.

robot-handshake-1000x500-1000x500

Проверете дали робот може да го преземе вашето работно место

Кога мислиме дека роботот би ни помогнал во нашите дневни работни обврски со што би добиле повеќе време, можеби треба да препознаеме дека во ова олеснување се крие еден „пеколен Continue reading

Screenshot_5

Во твојот орман: Провокативна песна и видео на Игор Минарков

Момчето кое го запозна македонската јавност како дел од рап дуото „Лесен удар“, Игор Минарков, неодмна ја претстави неговата соло песна „Во твојот орман“.

10423959_453036231501381_7907259841279244158_n

20 работи кои покажувaат дека сте од Балканот

За разлика од другите групи на народи (Скандинавци, Германци, Индијци, Кинези, Американци итн.), ние, словенската група народи, имаме сопствени карактеристики кои не прават единствени.

maxresdefault

Како луѓето ширум светот ги изговараат познатите брендови?

Ве интересира како луѓето од целиот свет ги изговараат имињата на познатите брендови како што се Кока-Кола, Мекдоналдс, Дизни и Гугл?

woman-cooking-soup

Намирници кои никако не смеете да ги подгревате

Јасно ни е дека подгревањето на храната, особено во домаќинство со многу членови каде на големо се готви е неизбежно, но трудетесе да го правите тоа што помалку!