ancient-art-of-stone-mosaics-7

Двојка креира прекрасни ѕидови од камен

И покрај тоа што луѓето најчесто велат дека љубовта и работата не одат заедно, сепак, уметниците Андреас Кунерт и Наоми Зетл се доказ дека не секогаш ова е точно.

84fNvtd

Сеирџиска среда #22

Многумина велат дека понеделникот е најздодевниот ден во неделата. Но, според нашата логика, овој факт е неточен, бидејќи за разлика од понеделник кога сте свежи и одморени, среда е денот Continue reading

aa556470971136a4046606355591d7c4

Фото на денот: Вистинско уживање

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/06/aa556470971136a4046606355591d7c4.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

amazing-huangshan-mountain-14

Хуангшуан и Мостот на бесмртните: Дестинација привлечна за најхрабрите

Хуангшан, или во превод „жолта планина“, е планински регион во источниот дел на Кина, и воедно еднo од најиконските места во земјата, па и пошироко.

lola-girls

Трикови за поправање на гардеробата и обувките кои не сте ги знаеле

Без разлика дали станува збор за непријатен мирис на тукушто купената блуза или ситно оштетување на обувките, порано или подоцна сите се среќаваме со некои од проблемите кога станува збор Continue reading

city-bus-shelter-homeless-group-70-hawaii-8

Хаваи ги претвора старите автобуси во домови за бездомниците

Старите градски автобуси во Хаваи наскоро ќе бидат претворени во шалтери за бездомници, доколку компанијата „Group 70 International“ се покаже како успешна.

hotel-room-half-graffiti-street-art-pavel-vetrov-ukraine-1GLGL-1000x500

Два света во една хотелска соба

Украинскиот уметник Павел Ветров создаде прекрасна хотелска соба која има сосема необичен уметнички концепт и си поигрува со нашето сетило за вид.

Why-You-Should-Trash-Fitspiration1

Како да се ослободите од вишокот килограми на специфични делови од телото

Започнавте ригорозна диета со желба да го намалите стомакот и килограмите се стопија насекаде – освен на стомакот.

61092333-pizza-jaja-kajgana-dorucak-kalorije-sad

Се освен обичен појадок: Пица со кајгана

За луѓето на кои веќе им здодеа класичната комбинација од јајца и сланина, ова би можело да биде идеално решение. Како едноставно да направите појадок комбиниран од пица и кајгана, Continue reading