dophin-4-1000x500

Фотографии од делфини кои прикажуваат колку се паметни

Фотографиите од делфини од мајското издание на познатото списание за природата, географијата и науката „National Geographic“

11379188_418847941631576_1618141916_n (1)

Фото на денот: Пат до облаците

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

PicMonkey Collage

Прозорци на светот кои ќе ви ја разбудат желбата за патување

Фотографот Андре Гонсалвес веќе неколку години има навистина необична пасија. Тој обожава да патува низ светот и притоа да ги фотографира прозорците на кои наидува.

maxresdefault

Игра со камерата низ улиците на Сан Франциско

Ако нешто го прави карактеристично Сан Франциско, освен одличната забава, се стрмните улички со кои неговите жители секојдневно се соочуваат.

PicMonkey Collage

22 идеи за поголем простор во малите домови

Без разлика на тоа колку е мал вашиот апартман, ништо не е позначајно од тоа да имате простор за приватност во кој ќе можете да се опуштите.