flamethrower-fire-ukulele-mad-max-caleb-kraft-31

Направи сам: Укулеле кое испушта оган

Укулеле кое испушта оган, е интересен изум создаден од страна на Калеб Крафт. Инспириран од гитарата на воинот Doof во филмот „Mad Max: Furi Road“, тој реши да направи негова Continue reading

PicMonkey Collage

19 фотографии кои ќе ви покажат зошто светот се заљуби во Маргот Роби

Маргот Роби е една од акерките кои се во интензивен подем во моментов во Холивуд, и со секое нејзино наредно појавување таа ја маѓепсува публиката со нејзината убавина и талент.

60879522-cokolada-kocke-kockice-kolac-desert-650x325

Вкусни чоколадни коцки готови за 10 минути

Доколку чувствувате потреба за сочен и пенест чоколаден десерт, време е да ги пробате овие едноставни чоколадни коцки за чија подготовка ќе ви бидат потребни само 10 минути.

MTMwNzMwMDMyODI0ODgzNjc4-650x325

Прекрасна оаза во Тајланд која можат да си ја дозволат и обичните смртници

Тајланд е земја која плени со своите природни убавини, а истото важи и за магичните ресорти со кои изобилува.