adss-1000x5001-1000x500

Во Мека се гради најголемиот хотел во светот со 10 000 соби

Градот кој досега беше популарен за оние кои одат на аџилак, Мека неодамна го привлече вниманието поради сосема различни причини.

d1ac09a54791a30c23f47dcd684fc7ff

Фото на денот мајчинска љубов

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/06/d1ac09a54791a30c23f47dcd684fc7ff.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

pancake1(3)

Здрави американски палачинки од само 2 состојки

За сите сладокусци, кои сакаат да избегнат вишок калории и нездрави намирници овој едноставен рецепт за американски палачинки покрај стомакот ќе ви ја нахрани и душата!