??????????????????????????????????????????????

Познатите знаменитости од перспективата на еден дрон

Фотографиите кои од високо ги прикажуваат знаменитостите во светот отсекогаш привлекувале внимание кај луѓето.

image-20150525-32555-1xb6rr9

6 причини поради кои треба да пиете кафе!

Некои сакаат го топло, некои ладно, а некои пак воопшто не го сакаат…сепак, кафето е еден од најпопуларните напитоци ширум светот, постои во различни варијанти, а до неодамна се наоѓаше Continue reading

e45a14dfd4aebe4f77f9ca046fa33151

18 дизајни на кревети кои ќе ве натераат да сонувате за нив

Доколку земеме предвид дека една третина од животот ни минува во спиење, јасно ни е колку е ова важен сегмент од нашето секојдневие.

87988_profimedia0199073728-sladoled_630x0-650x325

Вкусен чоколаден сладолед од три состојки

Време е да ја отвориме сезоната на сладоледи, па денешниот рецепт сме сигурни дека ќе ви се допадне. Замислете вашата омилена чоколада да се претвори во вкусен, кремаст чоколаден десерт.

Screenshot_1

Позитива на денот: Кога навистина сакаш да победиш во играта

Понеделнички, речиси е невозможно денот да ви започне позитивно. Меѓтоа, доколку оваа наша статија е првото нешто на кое кликнавте денеска, работите ќе тргнат набрзо на подобро.