maxresdefault

Кога уметноста и скејтбордингот ќе се соединат во едно видео

Килиан Мартин е еден од оние креативни и иновативни скејтбордери кои имаат сопствен и уникатен стил на возење.

774575-cool-berlin-wallpaper

Прошетка низ Берлин

Главната германска метропола, Берлин, е воедно најголем и најнаселен град во земјата. Тој е голем, урбан и динамичен град, во кој доминира модерната архитектура.

cannesoscar-0-640x446

Кан VS Оскари: компарација преку креативни постери

Инспирирани од книгата наречена Париз vs Њујорк, тимот на магазинот „Stylight“ креираше креативна серија илустрации кои ја споредуваат оскаровската магија со гламурот на Канскиот филмски фестивал.

78209_original

Рецепт за малите слатки макаронси

Крцкави однадвор и кремасти одвнатре, неодоливи за секој љубител на слатките рецепти. Денеска ви прикажуваме видео рецепт за познатите француски макаронси.

Forrest-Gump1-1000x500

Трагајќи по познатите филмски локации

Ако сте искрени љубители на одреден филм или серија тогаш сосема е можно во некој момент да се интересирате и за ситници кои се поврзани со вашиот имагинарен свет на Continue reading

GaetanoPesce-0-640x391

Планини и водопади на вашите фотелји

Дизајнерот и архитект Гаетано Песче е авторот на оваа необична серија фотелји инспирирана од природата и едноставно насловена „Montanara“.