Image-5

Фото на денот: Скопскиот парк Ислахана

Градскиот парк во турско време се нарекувал Ислахана. На фотографијата може да го видите Кермес, легендарниот Скопски ресторан од 19-тиот век, уништен за време земојотресот во 1963 година. Continue reading

maxresdefault

Кога уметноста и скејтбордингот ќе се соединат во едно видео

Килиан Мартин е еден од оние креативни и иновативни скејтбордери кои имаат сопствен и уникатен стил на возење.

774575-cool-berlin-wallpaper

Прошетка низ Берлин

Главната германска метропола, Берлин, е воедно најголем и најнаселен град во земјата. Тој е голем, урбан и динамичен град, во кој доминира модерната архитектура.

cannesoscar-0-640x446

Кан VS Оскари: компарација преку креативни постери

Инспирирани од книгата наречена Париз vs Њујорк, тимот на магазинот „Stylight“ креираше креативна серија илустрации кои ја споредуваат оскаровската магија со гламурот на Канскиот филмски фестивал.

78209_original

Рецепт за малите слатки макаронси

Крцкави однадвор и кремасти одвнатре, неодоливи за секој љубител на слатките рецепти. Денеска ви прикажуваме видео рецепт за познатите француски макаронси.