Raggalution 3

Словенечко реге со Рагалушн во Сектор 909

Овој четврток (28-ми мај), во летниот клуб „Сектор 909“ во Градски парк гостува словенечкиот реге бенд Рагалушн (Raggalution). Настапот во Скопје е дел од регионалната турнеја на која момците го Continue reading

KSsFiYw

Дали овие гаќички против силување би ги заштитиле жените?

Не сме сигурни колу е автентичен производов, но ако е се вистински овие безбедносни гаќички навистина ќе привлечат внимание!

coffee-in-bed

Како кафето му помага на вашиот сексуален живот?

Едно истражување спроведено на Универзитетот во Тексас, покажало дека мажите кои пијат две шолји кафе на ден, имаат 42% помалку шанси да патат од еректна дисфункција во однос на оние Continue reading

self-sustaining-house-ecocapsule-nice-architects-slovakia-11

Малечка Еко-капсула ви дозволува да живеете каде сакате

Еко-капсулите, дизајнирани од страна на компанијата лоцирана во Братислава, „Nice Architects“, ветуваат незаборавно искуство кое ќе му дозволи на секој сопственик да живее удобно каде и да посака.

quatar-world-cup-2022-human-rights-abuse-brand-support-logo-5__880 (1)

Анти-постери за Светското првенство во Катар

Одлуката на FIFA да се одржи Светското првенство во 2022 година во Катар, наидува на се повеќе и повеќе критики, откако во јавноста излегоа обвиненија за експлоатирањето на работниците кои Continue reading

bozicne-rum-kuglice

Вкусни и брзи бомбици кои не бараат печење

Бомбиците се одличен рецепт кој е лесно прилагодлив за сечиј вкус. Секогаш можете да одземете или извадите некоја состојка која не ви се допаѓа премногу, и да ја замените со Continue reading