195_libreria-acqua-alta-copertina

Венециската „Либериа Аква Алта“ – најубавата библиотека во светот

Една од најоригиналните книжарници на светот и место кое стана задолжителна станица за туристите, но и за локалното население е „Либериа Аква Алта“, која се наоѓа во близина на плоштадот Continue reading

b983811e5a4e226f677d3efb54d95580

Фото на денот: Животот во Куба

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/05/b983811e5a4e226f677d3efb54d95580.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

10 правила за слободните жени

1. Не се извинувајте што имате поставено стандарди, ваше е правото да бидете пребирливи. Не прифаќајте да сте со кој и да било маж само колку за да бидете со Continue reading

bajadera-sa-kokosom

Превкусна бајадера со кокос

Доколку сте љубители на кокос, рецептот кој ви го прикажуваме денес со сигурност ќе ви се допадне. Овој неработен викенд е совршен за да ги изненадите вашите најблиски со вкусна Continue reading