_dsc4583_by_bojkovski-d8q01j9

Фото на денот: Минијатурно Скопје

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/05/dsc4583_by_bojkovski-d8q01j9.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Необичен привид на Железничката станица – Скопје. Автор на фотографијата е Огнен Бојковски.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

20150523_wom987_1

Референдум за истополови бракови во Ирска. На кое место за геј права е Македонија?

Во Ирска денеска се одржува истрориски референдум за истополови бракови, кој е поддржан од сите водечки политички партии.

1120832-660x427

Ријана во новата кампања на Диор

Минатата недела се појавија првите снимки и фотографии од снимањето на новото видео за кампањата на Диор во која главната и единствена улога ја има Ријана.

24-Decoration-Ideas-That-Will-Transform-Your-Kitchen-Walls

Интересни идеи за декорација на ѕидовите кои ќе ја трансформираат кујната

Кујнкиот дизајн е комплексен, па и најубавите елементи во светот заедно со најскапите апарати никогаш нема да ја дефинираат кујната, бидејќи кујната живее благодарение на оној кој работи во неа.

maxresdefault

Екстремно возење на моторцикл

Прекрасни пејзажи, моторцикли, авантура и лудо возење. Доколку сте љубители на овие четири потточки, видеото подолу со сигурност ќе ви се допадне.

PicMonkey Collage

Чоколадни мафини кои се топат во уста

Доколку сте љубители на слатките и ровки десерти, овие чоколадни мафини дефинитивно нема да ве остават рамнодушни. Станува збор за брз и едноставен рецепт кој буквално секој може да го Continue reading