???????????????????????????????

Уметник го трансформира ѓубрето во животни за да ја подигне свеста за загадувањето

Ова е серијата на уметнички дела на уметникот Артур Бордало која има за цел да ја подигнат свеста за загадувањето и ефектите врз планетата.

original-7698-1423854672-35

Фото на денот: Прошетка низ Венеција

Венеција – прекрасна и единствена, недостижен оригинал за градовите ширум светот кои потсетуваат на неа, но, само со гордост се споредуваат. Continue reading

picmonkey-collage40-1000x500

Минималистички мебел за бебиња на компанијата Чарли Крејн

Чарли Крејн е нова компанија која произведува висококвалитетен мебел и се фокусира и на формата како и на функцијата на своите производи.

Screenshot_1

Доколку мислевте дека веќе ништо не може да ве изненади: Видео игра „Супер Заев“

Во ред. Не е никаков новитет дека сме прилично лудо општество, дека политичката ситуација ни е траги-комична, и дека ниту народот кој живее тука не е имун на целото опкружување.

PicMonkey Collage

Направи сам: Прекрасни висечки саксии

Досега сме виделе и сме ви покажале илјадници начини за тоа како да ги декорирате саксиите, меѓутоа дефинитивно ова е нашиот најнов омилен. 

pirelli-1000x500

Книга посветена на 50-годишнината на календарите „Pirelli“

За некој кој влегува во шестата деценија обично велиме дека изгледа добро за годините, а како изгледа Pirelli календарот по 50 години постоење? Подобро од кога било!

bigstock-Happy-female-friends-38736313

Модниот стил според хороскопскиот знак

Прашањето од средношколските денови „Што си во хороскоп?“ можеби сега ви изгледа непотребно, но факт е дека мистериозниост свет на астрологијата и сега има голема важност и влијание.

shutterstock_128763254

11 начини да го сочувате здравјето на очите

Со цел да ги отстраните лошите навики кои го засегнуваат вашиот вид и да го одржите доброто здравје на очите, неопходно е да се придржувате кон следниве совети:

MTI5MDAxNjIyMjg5MjkxNzQy

Листа на постерите на Џејмс Бонд: од најлошиот до најдобриот

Филмовите за Џејмс Бонд отсекогаш доаѓале заедно со легендарни дизајни на постери уште од самите почетоци на нивното постоење.