e8426898fd452eb6dc6745ed7e519073

Фото на денот: Прекрасен поглед на планината Фуџи

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/05/e8426898fd452eb6dc6745ed7e519073.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

Out-Of-Office-1__880

Кул фотографии во базен со 1000 гуми за пливање кои го враќаат медитеранскиот гламур од 60-тите

Инспириран од медитеранскиот гламур од 1960-тите години, фотографот Греј Малин ја создаде оваа интересна серија фотографии на бреговите на Шпанија.

PicMonkey Collage

25 мудри дизајни на мебел кои го штедат просторот во домот

Доколку спаѓате во онаа категорија на луѓе кои живеат во мал дом чиј простор постојано бара некакви иновации за да биде поудобен, галеријата подолу е вистински спас за вас:

f809ec6ac36be56cdaee7354681ab355

Грешки во одржувањето на косата кои прават да изгледате постаро

Можете да се опремите со најдобрите креми против стареење и да фрлите еден куп пари на третмани за подмладување на кожата, но кога се работи за вашиот изглед косата ја Continue reading

picmonkey-collage32-1000x500 (1)

Рецепт: Одличен вегански Сникерс сладолед

Веганскиот Сникерс сладолед е вистинска поезија на вкусови и совршена комбинација на Сникерс, чоколадо и сладолед, на кој никој нема да остане рамнодушен.

beachcave-1-640x420

Малечка тајна плажа скриена во пештера во Виетнам

48-годишниот фотограф Ларс Крукс, кој долги години работи во агенцијата „Caters News“, заедно со неговата сопруга тргнал „во потрага“ на скриената пештера во Виетнам.