ac09cfff358a00a2d3c05c161ae1c3fe

Фото на денот: Ерупција на вулканот Фуего

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/05/ac09cfff358a00a2d3c05c161ae1c3fe.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

baby-blue-eye-down-syndrome-playing-cute-11-640x423

Најсовремен тест за дијагностика на Даунов синдром уште во бременоста

НИФТИ тестот (NIFTY) е пренатален тест за генетски аномалии што се прави уште во 10. гестациска недела од бременоста, а резултатите се >99% точни.

sadsad6-1000x500

Женски фризури 2015: заборавете на омбре, тренди фризурите се исфарбани на половина

Заборавете на омбре, „балајаж“, сиви нијанси – најновиот тренд меѓу женските фризури е пола-пола.

100-years-of-beauty

100 години љубов: Млада двојка се открива себеси во староста

Млади, убави и заљубени. Велат дека со текот на годините страста изминува, но почитта, поддршката и љубовта остануваат. Оваа млада, и идна брачна двојка, се подложи на еден интересен експеримент.

maxresdefault

Емотивно и спекектакуларно збогување на Николче Новески со Мајнц

Изминот викенд беше тажен и расплакан за германскиот клуб Мајнц, кој после 11 години заедничка борба на фудбалските терени, се збогуваше со македонскиот интернационалец Николче Новески.

10481876_284055891718250_6008634304779125696_n

Скопски „Портал“ кој ќе ве одведе во друга димензија

За прв пат во Македонија играчницата „Портал“ ви нуди незаборавно доживување со „Oculus Rift“ во виртуелниот свет.

picmonkey-collage30-1000x500

3D испечатени очила „Biz Eyes“ низ улиците на Шангај

Иранската уметница Назим Сехат создаде невообичаени 3D испечатени очила “Biz Eyes”, кои овозможуваат уникатен начин на модно изразување и бескрајна забава.

picmonkey-collage27-1000x500-1000x500

Ретки фотографии кои покажуваат како се живеело некогаш

Ако слабо ве служи меморијата, шансите да се присетите како се живеело некогаш се многу мали, и тоа се разбира нема никаква врска со тоа колку сте носталгични или стари, Continue reading

pancake1(3)

Здрави американски палачинки од само две состојки

За сите љубители на слатките кои сакаат да ги избегнат вишокот калории и нездравите намирници, овој едноставен рецепт за американски палачинки е идеален за вас.