517648805_640

Проектот „Pegasus“ – приказна за вербата во животот

Приказната гласи вака: извесен Дејв Меинерт, режисер од Јужноафриканската Република, ја пронашол малата Пегасус во дворот на еден неодговорен сопственик кога таа имала само еден месец.

2893674000000578-0-image-m-22_1431421042501

Овој скриен базен е една од најдобро чуваните тајни во Исланд

Постои капење во базен, и постои уживање во водите сместени меѓу едно од најживописните места во Исланд.

Shhh-Lips-155677-For-Downloads-155680

Што говори обликот на вашите усни за вас

Велат дека очите се огледало на душата, но постојат тврдења дека и останатите делови од телото говорат по нешто за вас, вашата личност и вашиот карактер.

???????????????????????????????????????????????????????

10 разлики меѓу врска со жена и девојка

Момчињата ги привлекуваат девојки, додека вистинските мажи се фасцинирани од жените. Но, не зборуваме за возраста, туку за манирите, начинот на размислување и зрелоста. За тоа како индивдуите гледаат на Continue reading

PicMonkey Collage

38 начини да ги рециклирате старите кујнски предмети

Сите во домот имаме стари кујнски предмети чија убавина е веќе одамна избледена. Но, наместо веднаш да се ослободите од нив, дадете им втора шанса, и искористете ги повторно но Continue reading

28221A2800000578-3060686-A_never_before_seen_image_of_Coco_Chanel_hard_at_work_in_her_des-m-12_1430308933984

Ретки, досега невидени фотографии од Коко Шанел

Со цигара во устата и максимално фокусирана на кројот на црниот фустан во нејзиното студио во Париз, Коко Шанел била фотографирана од страна на фотографот Даглас Киркленд пред повеќе од Continue reading