b21ef06a4b2c7fc95779628db4b9aaf0

Фото на денот: 15 секунди на Биксби

Мостот Биксби, кој се наоѓа во близина на Калифорнија, е едно од најживописните места за фотографирање во светот. Изграден од страна на инжинерскиот генијалец Биксби Крик, во 1931 година, ова здание претставува еден од највисоките мостови во светот. Фотографијата насловена „15 секунди на Биксби“ е дело на Алард Шегер. Continue reading

dotwork-line-geometric-tattoo-bicem-sinik-2

Прекрасни геометриски тетоважи кои докажуваат дека помалку значи повеќе

Бичем Синик е турска „tattoo“ уметница која употребува фини линии за да создаде неверојатни геометриски животни или други минималистички форми. Често пати се служи и со суптилни точки за сенчање, Continue reading

food-cubes-raw-lernert-sander-volkskrant-1

Совршени коцки сирова храна кои ќе го поттикнат апетитот и на најголемите перфекционисти

Холандските уметници Лернерт и Сандер исекоа 98 совршени коцки сирова храна со димензии 2.5 x 2.5 x 2.5 cm за да создадат неверојатнa геометрискa фотографиja.

list_sinusi_1

Три природни лекови против воспалени синуси

Покрај тоа што воздухот е полн со алергени, првите пролетни денови со себе носат и променливо време, дождови, ладни ветрови… Тие фактори се причина за воспаление на синусите.

Screenshot_5

Сијалички + креативност = логорски оган во вашиот дом

Доколку сакате да им приредите романтично изненадување на вашите сакани, нема подобар начин од вкусна вечера и чаша вино поминати пред топол оган.

spello5

Прошетајте низ цветните улички на малото италијанско градче Спело

Спело е прекрасно мало градче кое се наоѓа во областа Умбрија, Италија. Позната и под називот Хиспелум, средовековната област восхитува со инзвонредната архитектура и малите симпатични улички преполни со цветен декор.

cover-brade-umazanija-1000x500-1000x500

Неверојатно откритие: Колку бактерии има во бујната брада

Бујната брада е многу модерна и откако се врати во тренд ретко кој маж од помладата генерација си дозволил да не ја проба барем една сезона.

googletranslate

Апликација за патување: Превод „на лице место“

Запознајте се со апликацијата „Travel App Tuesday“, најновиот изум кој треба да се најде на телефоните на сите патувачи.

61076783-stockfood-mousse-cokolada

Брз чоколаден мус кој можете да го јадете и додека сте на диета

Откако еднаш ќе го пробате овој брз и еднставен десерт, веднаш ќе се претвори во вашата омилена слатка за оваа сезона.