starwars41-1000x500

Поглед зад сцените на нашите омилени блокбастери

Уживајќи во имагинативните приказни и величенственоста на световите на најдобрите блокбастери понекогаш забораваме дека учествуваме во вешто направена илузија

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Вес Андерсон отвори кафуле во Милано, и е токму онакво какво што го замислувате

Доколку сте љубител на филмовите на режисерот Вес Андерсон, тогаш сигурно делумо тоа е заради неговиот уникатен стил и игра на бои.

coolest-hotels-2015-wcth08

14 најкул хотели кои вреди да се посетат

Можеби ова не се најскапите и најлуксузните хотели во светот, но едно е сигурно – тие нудат уникатни искуства кои вреди да се доживеат.

night-stars-clouds_89919_990x742

Фото на денот: Магична вечер во Саудиска Арабија

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/05/night-stars-clouds_89919_990x742.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Оваа магична композиција совршено ги прикажува облаците, ѕвездите и осветлените улици на градот Таиф во Саудиска Арабија. Continue reading

Screenshot_3

„Марлон Брандо“ со распеана дефиниција за „Слободен уметник“

Излезе третиот видео запис на групата Марлон Брандо. Станува збор за песната „Слободен уметник“.

MTMwMTA5MzI2Mjk4OTY4MDM0

Инстаграм профилот на овој модел ќе ве направи љубоморни

Тобајас Соренсен е модел чиј живот изгледа совршено. Тој е млад, згоден, убав и успешен. Заработува повеќе од доволно, и без проблем може да си ги припушти сите уживања кои Continue reading

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

10 фази низ кои се поминува после отказот од работното место

Тукушто му кажавте на вашиот претпоставен дека ја напуштате компанијата. Без разлика на причината, овој чекор е секогаш исполнет со измешани емоции.

PUNJENA-VEŠALICA5

Солен рај: Екстра наполнет свински увијач

Луѓето ширум светот имаат една заедничка карактеристика – сите го обожаваат мирисот на скара. А овој рецепт кој ќе ви го прикажеме денес, ќе го собере целото семејство на трпезариската Continue reading