PicMonkey Collage

Птица му го смачка носот на авион на „Turkish Airlines“

Неверојатни фотографии се појавија на социјалните мрежи, откако во вторникот патничкиот авион на „Turkish Airlines“ беше принуден да слета по силниот удар со птица.

Colorful-Sculptural-Confetti-Swimming-Pool-at-The-Grecotel-Caramel-Boutique-Resort

Прекрасниот шарен базен во Крит

Обновени од реномираната компанија „Linea Light Illumination Company“ елегантниот таканаречен Конфети базен со скулптури на „Grecotel Caramel Boutique Resort“ е оаза на естетските вредности низ разни бои и облици дефинирани Continue reading

neobicni-arheoloski-pronalasci-1

Најнеобичните археолошки пронајдоци

Колку повеќе ја откриваме историјата, толку повеќе сфаќаме дека нашите предци имале навистина напредни размислувања кои ги насочувале во вистински правец.

Kim_Kardashian_an_3291091b1-e1431031447142-1000x500

KardBlock: Апликација која ќе ја избрише Ким Кардашијан од вашиот живот

Речиси е невозможно да се вклучите на некоја социјална мрежа, а да не го прочитате името на некој од членовите на кланот Кардашијан.

??????

Како неорганската храна влијае врз нашиот организам?

Храната која ја внесуваме во нашиот организам пречесто ја земаме здраво за готово. Ретки се оние кои внимателно ги бираат состојките кои ќе се најдат во чинијата да не бидат преработени со Continue reading

16106_l

Брзо и сочно – тестенини со пилешко, босилек и домати

Сите живееме со забрзано темпо, бидејќи обврските само ни се наталожуваат…поради тоа се храниме и здраво, но ретко кога и здраво. 

unnamed

Промоција на „Ги најдов во длабокото“ во МКЦ

Денеска, 8. мај, во изложбениот простор на МКЦ со почеток во 20:00 часот ја промовираме „Ги најдов во длабокото“, нова збирка раскази од Симона Јованоска во издание на „Или-Или“.