poznati-i-njihovi-ljubimci-1000x500

Легендите со своите најдраги миленици

За многубројните љубители на животни фактот дека многу работи може да се научат од нашите крзнени пријателчиња не е ништо ново.

bd943791c38457333c5b13d3cf240f11

Фото на денот: Скромна колиба богата со љубов

Оваа прекрасна фотографија е дело на Саравут Интароб, човекот кој обожава да патува, и веќе извесно време го документира со својата камера животот на жителите во Тајланд. Continue reading

MTI5OTkzOTY1MDg3NzYzMDc1

7 докази дека Ријана ги имитира карактерите на Супер Марио

Ријана отсекогаш го привлекувала вниманието на јавноста со храбрите модни избори кои и го донесоа епитетот на „стилска икона“.

strawberry

Десет интересни факти за јагодите

Едни од највусните овошни плодови со сигурност се јагодите. Во продолжение, неколку забавни и интересни факти за јагодите кои можеби не сте ги знаеле:

1371863

Алпбах – австриска бајка низ зелените ливади

Можеби не звучи толку примамливо на почеток, меѓутоа, летниот (или пак уште подобро, зимскиот) одмор поминат во Австрија може да претставува една од најдобрите одлуки во вашиот живот.

wcth_Treehouse_-5

Куќарка на дрво фасцинира со прекрасната внатрешност

Иако можеби однадвор изгледа како детска куќичка на дрво, всушност станува збор за одморалиштето на дрво „Lupe Sina“ лоцирано во Апија, Самоа.

1484366_628332557302965_8628725559707868061_n

Вчерашниот протест преку фотографии

Откако беа спречени од бројните полициски кордони мирно да протестираат пред Владата, групата демонстранти се упати кон Собранието, а попатно им се придружија уште неколку групи кои беа спречени од Continue reading

MTI5OTQ3MTc4NjY2ODMwNDY3

Рецепт за прочуениот мексикански сос „Гуакамоли“

Меѓу Американците кои се љубители на мексиканска храна, особено популарен е сосот на ланецот ресторани „Chipotle“ наречен „Гуакамоли“.