e47c087e779ccfc2_woman-metabolism.jpg_xxxlarge_2x

Како да го забрзате метаболизмот и да дојдете до саканата линија

Метаболизмот е збир на сите биохемиски процеси во организмот, односно тоа е брзината со која телото ги согорува калориите.

8d9a0329b2344ac1120e54d145cfbd74883bd312dc3f26f739a9ff5d274b20dc

Сеирџиска среда #16

Многумина велат дека понеделникот е најздодевниот ден во неделата. Но, според нашата логика, овој факт е неточен, бидејќи за разлика од понеделник кога сте свежи и одморени, среда е денот Continue reading

02988_s_8ab3497ny5381-1000x500

Катманду некогаш – фотографии од градот кој повеќе го нема

Како што сигурно знаете Непал беше погоден од силен земјотрес чија последица е смрт на повеќе од 6000 луѓе, а трагедијата не само што однесе многу човечки животи, туку и Continue reading

smartphone-addiction-illustrations-cartoGLGL-1000x500

Како паметните телефони ни го украдоа животот

Не сте во состојба да седите во друштво подолго од 15 минути без да ве „зачеша“ раката, па се фаќате за вашиот најдобар пријател – паметниот телефон?

516170932_1280x581

Прекрасно видео за љубителите на природата и велосипедизмот

Ова прекрасно видео е дело на спортскиот бренд „Rapha“, и ќе ви отвори желба да излезете надвор, да го видите светот и да спортувате.

ovHk1Yr

10-те најмоќни фотографии од синоќешните протести

Вчерашните протести пред Владата на РМ во Скопје, дефинитивно ќе останат запаметени.

gallery-pic-10

9 трикови за совршено организиран дом

Дали ви се случува и покрај сите ормари, кутии, подруми и друг расположлив простор да имате проблеми со организација на гардеробата, накитот и останатите предмети во домот?

11010549_10153312539917139_478569004267988305_n

Фото на денот: Сама против сите

Девојката којa сама успеа да ги застане вооружените полицајци, и се претвори во „симбол на револуцијата“ на вчерашните протести во Скопје. Continue reading

maxresdefault

Рецепт: Пржен сладолед-сендвич

Постојат премногу вкусни и необични десерти, а оној кој ви го прикажуваме денеска е дефинитивно еден од нив. Станува збор за сладолед сервиран на уникатен начин, на кој сигурно не Continue reading