_sp-upala-mu-sekira-u-med

Како настанала поговорката: „Падна секира во мед“?

Кога на некој ќе му се посреќи обично велиме -му паднала секирата во мед. Но, зошто се вели „му паднала секирата во мед“ и кое е значењето на оваа реченица, Continue reading

519e092db3968

Фото на денот: СТОП за полициската бруталност!

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/05/519e092db39681.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

3e93c7bdbd2f13b4de09958301895b37_650x-1000x500

Бизарни сцени забележани на „Google Street View“

И додека ја користите апликацијата „Google Street View“ за да видите места и дестинации кои немате прилика да ги посетите, не се чудете ако на екранот ви се појави некоја Continue reading

devushka-shatenka-tarelka-vilka(1)

Оброк салата како вечера – вашиот пат кон совршена линија (3 рецепти)

Доколку се подготвувате за летото и сакате да изгубите неколку сантиметри кај половината, да ја подобрите состојбата на вашата кожа и да го намалите целулитот, тогаш вистинско време е да Continue reading