bonfire

Фото на денот: Калифорниска ноќ

Ноќите во Калифорнија знаат да бидат навистина пријатни. Особено доколку се поминат вака како на фотографијата, покрај логорски оган и добро друштво. Continue reading

02-seksi-zeni-54-hh-54-5435Petits-Bisous-image-1

На какви жени „паѓаат“ мажите?

Некои луѓе се природно убави, а некои стекнале одредени квалитети со кои го привлекуваат спротивниот пол. Меѓутоа, не е тешко да го привлечете со изгледот, туку треба да знаете како Continue reading

unnamed

10 дена убав филм на ИФФК „Браќа Манаки“

ИФФК „Браќа Манаки“ и официјалниот партнер – Вип оператор денес објавија дека годинава Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ќе се одржиод 18 до 27 септември.

hm-summer-2015-campaign-models

Новата колекција на H&M за на плажа, ги претвора девојките во летни божици

Џоан Смолс, Наташа Поли, Доцен Крос и Адриана Лима се четирите убавици кои совршено се вклопија во најновата кампања на познатиот бренд H&M.

PicMonkey Collage

Градините во Дубаи исти како од Алиса во земјата на чудата

Чудесната градина во Дубаи е една од најголемите атракции во Обединетите Арапски Емирати. Фактот што е изградена над пустина прави да изгледа уште поневеројатно.

1430656659

5 годишно момче е најголем фан на Брус Ли

5-годишниот Риусеи е огромен фан на легендарниот актер Брус Ли, па во видеото прикажано во продолжение може да се види како тој совршено ги имитира неговите потези со нунчаки.

Margot Robbie(8)

Најпознатите фризери откриваат кои се најбараните фризури за оваа сезона

Модните трендови доаѓаат и заминуваат, некои поминуваат толку брзо што не се ни сеќаваме на нив, додека пак други се задржуваат и по неколку сезони.

IMG_8080

Домашни Twix чоколатца кои веднаш ќе ве освојат

Дали сте љубители на чоколатцата Twix? Зошто да не се обидете да си ги подготвите самите и воедно да ги воодушевите вашите најмили со овој превкусен рецепт!

video-undefined-284169F700000578-373_636x356

Ниту моделите не се совршени: 6 часа ретуширање со Фотошоп во 90 секунди

Елизабет Мос од „Rare Digital Art NYC“, сподели со јавноста како изгледа шестчасовна Фотошоп трансформација во 90 секунди.