Screenshot_7

Скара во саксија – и тоа е можно!

Немате скара, а сакате да си подготвите вкусен специјалитет за кој ви е неопходна? Не фрлајте веднаш пари доколку имате други приоритети, бидејќи секогаш постои план Б.

Quality_Cafe_by_Aishado-700x325

„Quality“, најпопуларното кафуле во холивудските филмови

„Quality Cafe“, (или „Quality Diner“), можеме слободно да го наречеме најславното кафуле во светот со оглед на неговата медиумска застапеност.Можеби не ви звучи познато, но ве уверуваме дека и вие Continue reading

img8444u

Писмо од читателка: Мрза на шалтерите на Автобуска станица – Скопје

„Се уште под имресии, решив да го пренесам моето негативно искуство со персоналот вработен во Автобуска станица Скопје.

MTMwNTA2MjgwODY2NTMxMzM4

Според „TripAdvisor“ ова е најдобриот хотел во светот

„TripAdvisor“ неодамна го прогласи хотелот „Gili Lankanfushi“ кој се наоѓа на Малдивите за број 1 хотел во светот.

asdasd5-1000x500

Bike balls – велосипедски светла со несекојдневен дизајн

Оние кои редовно возат велосипеди низ градот знаат колку се ранливи од големиот број невнимателни возачи и возачи кои повеќе внимание обрнуваат на својот телефон отколку на она што се Continue reading

Image-5

Фото на денот: Скопскиот парк Ислахана

Градскиот парк во турско време се нарекувал Ислахана. На фотографијата може да го видите Кермес, легендарниот Скопски ресторан од 19-тиот век, уништен за време земојотресот во 1963 година. Continue reading