Stelvio-Pass6-980x735

Патот Стелвио – возбудливо возење низ италијанските Алпи

Вториот по големина пат на Алпите, ветува едно од најдобрите возачки искуства кои некогаш би можеле да ги доживеете.

sweet-couple-love-illustrations-art-puuung-32__700

Љубовта е во малите нешта

Да се дефинира љубовта е речиси невозможна задача, но уметникот кој се претставува под псевдонимот „Puuung“ создава совршени уметнички дела кои одлично ја опишуваат.

PicMonkey Collage

Изум кој ќе ви помогне да одглумите дека имате пријатели

Да, колку бизарно и да звучи, претставува реалност. Станува збор за држач за камера во облик на рака, со кој вашите „селфи“ фотографии повеќе нема да изгледаат осамено.

MTI5ODA1ODEyNzcxMDcyNjQz

Запознајте ги 10-те нови ангели на „Victoria’s Secret“

Откако Карли Клос и Доцен Крос си заминаа неодамна од „Victoria’s Secret“, повеќето луѓе помислија дека тие ќе бидат заменети од две нови прекрасни убавици.

PicMonkey Collage

Без глутен: Енергетски коцки со цреши и лешници

Не е прв пат да пишуваме за домашно приготвени енергетски колачиња, кои освојуваат со својата едноствност, брзина, и одличен вкус.

ie9e73

Мајорка – егзотично парче рај во азурните води

Рајската убавина олицетворена во Мајорка, која е најголемиот шпански остров, претставува една од најстарите европски туристички дестинации, која често ја нарекуваат „Стара дама“.

unnamed

Македонија во чекор со светкиот тренд: Неформалното образование во подем

Растот на тренинг центрите, академиите и останатите организации за неформално образование е тренд кој се наметна поради динамичниот развој на одредени индустрии, чии промени формалното образование во светски рамки несоодветно Continue reading

27-Ideas-on-How-to-Use-Cardboard-Boxes-for-Kids-Games-and-Activities-DIY-Projects

19 идеи со картонски кутии кои ќе внесат забава во детското секојдневие

Постојано сме опкружени со картонски кутии, па зошто да не ги искористиме за интересни проекти кои ќе претставуваат извор на забава за најмалите.

image-1000x500

7 ресторани кои отишле предалеку

Не е тајна дека во големите светски метрополи оној кој ќе се одлучи да отвори угостителски објект мора добро да се намачи да го привлече вниманието на потенцијалните муштерии.