bobbypins-gold

Одлични трикови со шноли кои ќе ви го олеснат животот

Шнолите се еден од најдобрите изуми на човештвото и веруваме дека повеќето од вас се сложуваат со оваа констатација!

lace1(1)

Чипка ефект: Претворете го мебелот во бајковита приказна

Доколку во вашиот дом се наоѓа некое старо парче мебел кое во потполност ја изгубило својата убавина, дадете му уште една шанса.

the-dancing-transmission-tower

Фото на денот: Далноводот кој танцува

Оваа прекрасна уметничка инсталација која се нарекува „Zauberlehrling“, реставува 35 метарска метална скулптура во облик на танцувачки далновод.  Continue reading

Stelvio-Pass6-980x735

Патот Стелвио – возбудливо возење низ италијанските Алпи

Вториот по големина пат на Алпите, ветува едно од најдобрите возачки искуства кои некогаш би можеле да ги доживеете.

sweet-couple-love-illustrations-art-puuung-32__700

Љубовта е во малите нешта

Да се дефинира љубовта е речиси невозможна задача, но уметникот кој се претставува под псевдонимот „Puuung“ создава совршени уметнички дела кои одлично ја опишуваат.

PicMonkey Collage

Изум кој ќе ви помогне да одглумите дека имате пријатели

Да, колку бизарно и да звучи, претставува реалност. Станува збор за држач за камера во облик на рака, со кој вашите „селфи“ фотографии повеќе нема да изгледаат осамено.

MTI5ODA1ODEyNzcxMDcyNjQz

Запознајте ги 10-те нови ангели на „Victoria’s Secret“

Откако Карли Клос и Доцен Крос си заминаа неодамна од „Victoria’s Secret“, повеќето луѓе помислија дека тие ќе бидат заменети од две нови прекрасни убавици.

PicMonkey Collage

Без глутен: Енергетски коцки со цреши и лешници

Не е прв пат да пишуваме за домашно приготвени енергетски колачиња, кои освојуваат со својата едноствност, брзина, и одличен вкус.