800px-Мостот_Еленски_скок

Фото на денот Мостот „Елен скок“, мелем за очи и душа

Ако од месноста Бошков Мост (Сечен Камен), се сврти лево, набргу, само по пет-шестотини метри ќе ве пречека едно пријатно изненадување за очите.  Continue reading

835_001

Како Фејсбук го врати Велес во 19 век?

Facebook минатата година воведе интересна помошна алатка за локации, односно кога ќе примите порака на Facebook од мобилен телефон веднаш под пораката пишува од каде е испратено. 

roma-pacchettocerettetotalbody-centroesteticoostia-sconto81-56390-613x356-D1a

5 ноќни трикови кои ќе ви овозможат да се разбудите со совршена коса

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Повеќето жени немаат време да се посветат на подолго стилизирање на косата, особено наутро пред работа.

PicMonkey Collage

Најпознатите знаменитости од поинаква перспектива

Постојат многу историски места, впечатливи објекти и природни феномени, кои пленат со својата уникатност и убавина.

jagoda-krem-1808

Брзо, здраво, вкусно: Крем од јагоди

Јагодите се одличен извор на фолна киселина, витамин Ц, и содржат феноли кои со помош на антиоксидансите го намалуваат ризикот од рак и срцеви заболувања.