??????????????????????????????????????????

Рицинусово масло – чудотворно за коса, кожа и нокти

Ако на интернет пребарувате решение за опаѓање на косата или третман за сува коса како прва и најдобра препорака за употреба ќе го добиете рицинусовото масло. 

PicMonkey Collage

5 модели на јакни кои никогаш не излегуваат од мода

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Колку и да сакаме да се ослободиме од сите слоеви облека и да носиме тенки и лесни комбинации, пролетта не ни го дозволува тоа, барем не засега.

batman-v-superman

Погледнете го трејлерот за филмот „Batman vs Superman: Dawn of Justice “

Трејлерот за новиот филм на Зек Снајдер се појави на интернет во пиратска верзија, по што од Warner Bros беа присилени да ја објават оригиналната најава за овој нестрпливо очекуван Continue reading

unnamed

Утре започнува „Докувизија“

Со симултана проекција на израелско-американскиот документарен филм „Зависник од интернет“ (Web Junkie) во пет балкански градови, на 21 април (вторник) 2015 година, започнува „Докувизија“

hokkaido-animals-wcth01

6 неверојатно слатки животни кои може да се најдат само на островот Хокаидо

Островот Хокаидо во Јапонија е дом на многу ендемични видови и подвидови кои може да се најдат само таму.