village-life-indonesia-herman-damar-4

Идилични фотографии од животот во индонезиските села

Херман Дамар живее во Џакарта, Индонезија и сака да ги истражува идиличните села во неговата земја и да го долови секојдневниот селски живот со прекрасни фотографии.

plakat-vertikalen-sff-2015-preview

Вечерва се отвора Скопскиот филмски фестивал со филмот „Медена ноќ“

Во киното Милениум, вечерва, петок, 17 април, со почеток во 20 часот, Скопскиот филмски фестивал свечено ќе биде отворен со светската ремиера на македонскиот филм „Медена ноќ“.

hiking-from-mexico-to-canada-before-and-after

Фото на денот: Планинарење од Мексико до Канада (пред и потоа)

Во оваа неверојатна „пред и потоа“ фотографија, можеме да ја забележиме промената во физичкиот изглед на Иан Кромби кој заминал на петмесечно патување од Мексико до Канада, преку живописната патека „Pacific Crest Trail. Continue reading

picmonkey-collage24-1000x500

Еротски постери на филмовите за возрасни од 60-тите и 70-тите

Пред појавата на еротските филмови од 80-тите во собите на гледачите, во 60-тите и 70-тите тие се прикажувале во кино салите на 16 и 35mm филмски ленти, па дури и Continue reading

mike-basich-rockandpro

Кога 20 m² изгледаат попримамливо од голема луксузна куќа

После 20 години поминати во сноуборд натпреварите, освоени стотици награди и многу пари, Мајк Басич одлучил да направи голема промена во својот живот.

Hong-Kong-View-China-City-900x1440

11 изненадувачки факти кои не ги знаевте за Кина

Иако живееме во дигитално време и ера на глобализација, каде информациите од целиот свет се шират со брзина на светлината, сепак, се уште постојат еден куп факти за кои не Continue reading

sw-7-702x336

Погледнете го неверојатниот трејлер за новиот филм од серијалот „Војна на ѕвездите“

Нова генерација на глумци се појавува во трејлерот за седмиот дел од „Војна на ѕвездите“ чија премира ќе биде на 18 декември оваа година.

cool-86-year-old-senior-baddy-winkle-22

86-годишна бабичка секојдневно ги шокира нејзините Интаграм „следбеници“

Додека вашата баба нема ниту идеја што е тоа Инстаграм, 86-годишната Бади Вајнкл е најновата интернет сензација.