1-25-Smart-Miniaturized-Indoor-Garden-Projects-That-You-Would-Really-Love

Интересни идеи за минијатурни градини кои ќе ви го освежат домот

Минијатурните украсни градини може да ви помогнат го прочистите воздухот и во целост да ја освежите атмосферата во домот.

plakat-vertikalen-sff-2015-preview

За сите филмофили: Утре стартува Скопски филмски фестивал

Од утре, (17 април) започнува годинашното издание на Скопскиот филмски фестивал, настан кој со нетрпение го очекуваа љубителите на седмата уметност.

tromaktiko

Заборавете на пресата – овие намирници ја исправаат косата

Веќе сите знаат колку е штетно честото фенирање на косата, а да ја споменеме употребата на преса или хемиското исправање на косата.

monte-fitz-roy-patagonia-border-between-argentina-and-chile-5000x3333

Фото на денот: Границата меѓу Чиле и Аргентина

Планината Фицрој, лоцирана во блиина на селото Ел Чалтен, се наоѓа на границата меѓу Аргентина и Чиле. Острите планински врвови нудат епски пејзажи, особено за време на изгрејсонцето, во кое можат да уживаат само најискусните планинари. Continue reading