2

Ќерка испрати порака до нејзиниот татко во вселената

На Стефани од Хјустон толку многу и недостасувал нејзиниот татко астронаут кој работи на Меѓународната вселенска станица што таа смислила креативна идеја како да му го покаже тоа.

c90c6a8a015ee267b0948a98cf95d2cb (1)

Фото на денот: Германско бајковито гратче

Оваа прекрасна фотографија е снимена во Саарбург, мал град во Рајнската област во Германија. Нејзин автор е Јоханес Нолмејер. Continue reading

aa376dcc-78ab-4019-9ee1-27fefe262ffb

12 начини за да направите совршено коњско опавче

Собраната коса изгледа одлично на секоја модна комбинација, а е брзо и едноставно решение за да дојдете до пристоен и елегантен изглед.

pelisterka_kalendar_2013_3_20130102_1707978781

20 пати кога Каролина Гочева не остави без зборови

Откако во далечната 1991 година на само 10-годишна возраст се претстави на јавноста на детскиот фестивал „Си-До“, Каролина Гочева започна да чекори кон патот на успехот градејќи успешна кариера како Continue reading

Finlands-Magic-Forest-Is-Actually-A-Place-Youll-Want-To-Avoid

„Магичната шума“ во Финска изгледа како ноќна мора

Ако од некоја причина ве фасцинираат морничави места, тогаш треба да ја посетите „магичната шума“ Парикала која се наоѓа 60 километри североисточно од Иматра, Финска. 

Close-up of a woman eating a large piece of cake

Зависност од благо – како да ја препознаете и да го прочистите организмот од шеќер

Постојано живееме во страв од масна и висококалорична храна, а забораваме дека еден од најголемите виновници за вишокот килограми е всушност шеќерот.

2785696800000578-0-image-m-12_1428937500846

Реакцијата на ова девојче за смртта на Муфаса ќе ви ги врати траумите од детството

Сите кои го гледале Кралот Лав сигурно ќе се согласат дека содржи едена од најсрцепарателните сцени во целата историја на Дизни.