29

Фото на денот: Џиновска дрвена штипка

Оваа фантастична дрвена скулптура беше поставена во 2010 година во Белгија, а дизајнирана од турскиот уметник Мехмет Али Ујсал. Continue reading

Inventionland-Design-Factory-5

12 компании со најкул канцеларии

Многу бизнис-сопственици не умеат да ја разберат потребата од удобно и креативно уредено катче каде секој вработен би се чувствувал пријатно.

MTI5MzYwNTU4NjExNzY5OTg3

Автомобил за џентлмени: Ферари од 1960 година

Ова прекрасно Ferrari 250 GT Кабриолет серија 2, од Pininfarina, наскоро заминува на аукција, каде среќникот кој ќе понуди најмногу пари ќе се збогати со овој елегантен олдтајмер.

Celebrities-Coachella-2015-Pictures-1000x500

Коачела 2015: Познатите на музичкиот фестивал

Големите музички фестивали обично покрај љубителите на музиката привлекуваат и многу луѓе од светот на модата кои со особено внимание ги следат стиловите на изведувачите, но и на оние кои доаѓаат Continue reading

Game-of-Thrones’-Emilia-Clarke

Убавицата од „Game of Thrones“ во модно уметничко видео

Емилија Кларк, Американката која се прослави по улогата во култната серија „Game of Thrones“ играјќи ја Денерис Таргариен, повторно се најде во фокусот на вниманието.

Nasa-Space-Selfie

Вселенски селфи фотографии какви што секој би посакал да направи

За време на првата од трите планирани посети на Меѓународната вселенка станица за овој месец, тимот на Експедицијата 41 реши максимално да ги искористи предвидените 6 часа и 13 минути Continue reading

1648

Кристално чисти плажи кои го одземаат здивот

Не постои чувство кое може да се спореди со онаа благосостојба со која се соочувате секогаш кога ќе се најдете на плажа, покрај кристално чиста вода и топол песок во Continue reading

Healthy-Digestion-650x325

Домашни пијалоци кои ќе ви го поттикнат организмот

Во овие празнични денови домашните трпези се полни со вкусни јадења во кои уживаме, но на нашиот дигестивен тракт на кој му се потребни влакна, ова воопшто не му одговара.