Woman-with-headache-1496407

Природни лекови за главоболка – топ 5 намирници

Главоболката е непријатна појава и обично кога ја имаме посегнуваме по аналгетици или се обидуваме да го решиме проблемот со спиење во темна и тивка просторија.

game-of-thrones-poster_85627-1920x1200

Четири епизоди од 5-та сезона на „Game of Thrones“ на интернет

Четири епизоди од петтата сезона на култната серија „Game of Thrones“ протекоа на интернет ноќта меѓу саботата и неделата, неколку часа пред почетокот на светската премиера на првата епизода, соопшти Continue reading

Screenshot_2

Колку се религиозни земјите ширум светот?

Ширум светот, две третини од жителите се сметаат себеси а религиозни личности, а според најновите истражувања не е премногу ако се каже дека Македонија е една од најрелигиозните земји.

passport-index-displays-and-ranks-passports-from-around-the-world-1

Колку е „моќен“ пасошот на Македонија?

„Passport Index“ е интересна страница која покажува детални информации за пасошите ширум светот, каде можете да научите нешто повеќе за нивниот изглед, боја и „моќност“.

The-Hidden-Beauty-Bosnia-Herzegovina29__880

Скриените убавини на Босна и Херцеговина

Фотографот „Zahariz“ кој воедно може да се нарече и светски патник, ужива во истражувањето на земјите ширум светот.

Beautiful-Rose-Shaped-Dessert-Made-With-Delicious-Apple-Slices-Wrapped-In-Crispy-Puff-Pastry2__880

Импресионирајте ги саканите со вкусни рози

Многумина сметаат дека за вкусни и декоративни десерти неопходен е професионален слаткар, но денешниот рецепт докажува дека со помош на неколку едноставни трикови и вие можете да се претворите во Continue reading